19-10-12 19:00 Вік новини: 5 yrs

Художник Безніско свій ювілей відсвяткував відкриттям виставки у Львові

Заслужений художник України Євген Безніско відсвяткував своє 75-річчя відкриттям ювілейної виставки «Та не однаково мені…» у Львівській національній галереї мистецтв. Відвідувачі, що прийшли привітати іменинника, змогли побачити 300 картин-ілюстрацій творів Тараса Шевченка, які художник намалював протягом останніх двох років.


Вчений секретар Львівської національної галереї мистецтв, мистецтвознавець Наталія Маїк зазначила: «Національна ідея завжди є актуальною. Пан Безніско вміє відтворити не минуще, а минуле. А ще вміє це минуле перенести в сьогодення і дати промінчики на день прийдешній. Його творчість завжди буде актуальною в контексті наших шляхів».

«До нього можна цілковито застосувати приказку: «Коли кількість створеного аж ніяк не впливає на якість». Експонується 300 творів, які художник намалював за два останні роки.

Всі помітять, що це не є ілюстрації до Шевченка, це його бачення. А матеріал – життя Шевченка, його творчість поетична, чи його щоденники, і творчість образотворча – невичерпне джерело тематики. Євген Безніско зумів знайти свою стежину, його твори, присвячені шевченківській тематиці, не сплутаєш ні з якими іншими», – зазначила мистецтвознавець.

Голова Львівської обласної організації національної спілки художників Микита Олег розповів: «Сьогодні Євген робить ту революцію, яка є потрібна. Він доносить нам Шевченка на порядок вище, на порядок сильніше. Він відчуває ці твори і відчуває в них потребу. Ця виставка є дуже актуальна, вона буде мати резонанс. Дякую йому за те, що він дзвонить у ті дзвони на тривогу».

Прийшов привітати Євгена Безніска і генеральний директор Львівського національного академічного театру опери та балету ім.С. Крушельницької Тадей Едер. Він зазначив, що

найбільше щастя, яке може мати людина в свій ювілей – це публіку, для якої вона творила.

«Це людина, яка створена Богом висвітлювати всі наші проблеми: національні, політичні, економічні і людські. І напевно він йшов такою самою дорогою, як і Шевченко. Це були втрати, знахідки, радості і розчарування. Ми бачимо перед собою генія, але більшість з нас ще цього не розуміє», – додав Тадей Едер.

На завершення виступив і сам ювіляр, що скромно приймав всі привітання. Художник подякував всім, хто прийшов розділити з ним цей момент і розповів: «Я дуже не люблю всіх цих ювілеїв, я вважаю, що це є життя моє, я роблю. Я, знаєте, зрісся з цією Галереєю. Я вдячний, що ви тут усі є. Так я багато зробив, в мене є 11 поем Франка проілюстрованих, 40 років я чекаю на видання «Мойсея». Три рази вже мали видавати і зарізали. Замість цього краще видати «сто поезій мого кума». Але я працюватиму і надалі, робитиму своє діло».

zik.ua/ua/news/2012/10/19/374512