23-05-13 17:38 Вік новини: 4 yrs

Картини Івана Труша покажуть у Харкові

24 травня о 16:00 у Харківському художньому музеї відбудеться відкриття виставки «Іван Труш: малярські елегії українського неоромантика» із збірки Національного музею у Львові ім. А. Шептицького.


Фото: Картина Івана Труша

Експозиція репрезентує творчу спадщину Івана Труша  –  видатного українського художника, мистецького критика, редактора, видавця, організатора й активного учасника культурно-громадського життя Львова першої половини XX століття.
Запропонована концепція виставки покликана розгорнути в усій повноті багатство жанрово-тематичної палітри у творчості І. Труша, а також з позицій сьогодення задекларувати значимість індивідуальності художника як знакової постаті в історії українського та світового мистецтва кінця XIX - першої третини XX століття.
Мета проекту – всебічно розкрити еволюцію образно-пластичної мови та пошуків власного художнього формовислову митця впродовж основних етапів малярської праці. Дослідження найбільшої і найповнішої – з огляду на тематико-хронологічний діапазон творів І. Труша – музейної збірки в Україні та у світі, зазначимо, в НМЛ зберігається понад триста робіт із понад 6000-ї спадщини художника, дозволили автору концепції експозиції зробити спробу представити у цілком новому форматі багатство ідейно-тематичної палітри у творчості митця, репрезентованої роботами (середини 1880-х- 1941 pp.).
За словами організаторів, візуальне наповнення виставки (80 од.зб.) дозволить привернути увагу харків'ян та гостей міста до виняткового обдарування маляра-артиста, котрий на початку XX ст. привніс у духовно-культурне середовище української Галичини струмінь модерних західноєвропейських течій, надавши їм у своїх творах виразно національне забарвлення.

Джерело:
ZAXID.NET