Виставки

2004 – "Раптовий погляд", галерея "Акварель", м. Київ
2004 – "Світло душі", музей Михайла Біласа, м. Трускавець
2004 – Всеукраїнська осіння художня виставка, м. Київ
2005 – "Мелодія життя", м. Самбір
2005 – "Сонячний сміх", галерея "Акварель", м. Київ
2005 – Персональна виставка, Всесвітній конгрес бойків, м. Турка
2005 – "Світло душі", музей Михайла Біласа, м. Трускавець
2006 – Персональна виставка, Палац мистецтв, м. Дрогобич
2006 – Літні враження, палац Потоцьких, м. Червоноград
2006 – Персональна виставка, музей історії міста, м. Нововолинськ
2006 – Персональна виставка, галерея "Крайня хата", м. Луцьк
2006 – "Сонячний спів", "Колт-А", майстерня-студія, м. Київ "Музика світла", музей "Верховина", м. Стрий
2007 – "Жага краси", історико-краєзнавчий музей, м. Борислав

Михайло Яремків

Член Національної спілки художників України.

м.Самбір Львівської області

Професійний художник. Працює викладачем образотворчого мистецтва у Самбірському державному педагогічному коледжі імені Івана Филипчака. Мав персональні виставки у Києві, Львові, Луцьку, Стрию, Бориславі та інших міста. Автор посібника для студентів. Ілюстрації його картин Міносвіти України використовує в навчальних підручниках.

Михайло Яремків народився в 1957 році на Стрийщині Львівської області. Художник, педагог - ось головні ключі його творчого та професійного життя. Митець, за плечима якого яскравий та самобутній творчий шлях, велика кількість персональних виставок, широке визнання в Україні та багатьох країнах зарубіжжя. Педагог, який більше двадцяти років викладає основи образотворчої грамоти в Самбірському педагогічному коледжі імені Івана Филипчака.

      Улюбленими жанрами художника є натюрморт, пейзаж і жанрова композиція. Та найбільше цікавлять художника флористичні елементи. Ними він творить художні образи великого звучання. Квіти - це культ добра, мудрості, витонченості, краси. Вони сповнені прихованого хвилюючого змісту. Із живого серця художника проростають вони крізь полотна як спалахи мерехтливого полум'я життя. Колористика є особливістю його творчої мови.

      Найважливішим і найцікавішим для Михайла Яремківа є життя кольорів, їхнє єднання і гармонія. Художник вважає, що мистецтво має бути красивим. Сам він за мольбертом відходить від буденності життя, знаходить себе, вкладаючи душу в кожний свій твір-картину. І тоді народжуються справжні витвори мистецтва, які радують серця людей, тішать їх уяву. Картини художника цікавлять і любителів мистецтва, і професіоналів, і колекціонерів. Полотна художника займають своє місце в приватних колекціях живопису.

Олена Кашшай, мистецтвознавець, м. Київ

      Його картини немовби написані на воді. Річкове мерехтіння "тягнеться" до верхівок кленів і трав'яних маківок гір, колише тіні вербових гілок і лотосоподібних глечиків. Квіти і кольори так подрібнюються, множаться, що створюється свій паралельний світ, на границі якого ми стоїмо. Нам здається, що ми подорожуємо човном вверх за течією, але володіння його насправді дуже далекі від нас. Михайло Яремків, мабуть, один із небагатьох, хто може заглянути до "потусторонніх річок".

      ...Вода наповнюється енергією малинових маків і лине до чужих берегів. Там розноситься звістка про Самбір - місто, де живе Яремків і малює "безкінечні портрети листків". "Зіркові вибухи" троянд і жасмину, повноводдя ромашок і весняна "піна" дерев'яного кольору, який восени розсипає щедрий "яблукопад". Яблуко від яблуні недалеко котиться - і, як казковий клубок, неодмінно приводить до рідної хати, де розпускаються квітуть мальви.

      Чому квіти? "Вони для мене, ніби люди, - розповідає художник. - В кожній із них я пізнаю когось із своїх знайомих." В картинах Яремківа є щось із поезії (пам'ятаєте? "Квіти мені говорять: "Прощай..."). І не дивно, що метафоричні підписи до робіт часто придумує його землячка -поетеса Оксана Скварко. Але цілком можливо, що звичні для нас - і тому часто незамітні нами! -кольори здаються художнику своєрідними магнітами Гармонії", яка також недосяжна в "просторі буденності", як і відбиток у річці...

Вікторія Тищенко, м. Київ

Картини художника

"Біле сяйво"
"Як блискавка", п.о., 60х50, 2005р.
"Простір", п.о., 50х40, 2005р.
"Розкоші любові", п.о., 55х40, 2005р.
"Вони й самі того не знали", п.о., 50х40, 2004р.

"На шляху до мистецтва" та "Мистецтво: види і жанри" – так називаються підручники, які Михайло Яремків адресує учителям художніх шкіл. За плечима в митця – самобутній шлях професійного становлення, позначений подоланням снобістської зневаги титулованих членів Спілки Художників, велика кількість персональних експозицій. Доробок в останні роки неодноразово виставляв, окрім рідного Самбора, у Трускавці, Дрогобичі, Стрию, Бориславі, Турці, Червонограді, Нововолинську, Луцьку.